Адкрыццё персанальнай выставы абразоў Ядвігі Сянько «Святло душы маёй»

Выстава Ядвігі Сянько "Святло душы Маёй", на якой прадстаўлена 36 работ мастачкі, адкрылася ў Мастоўскім дзяржаўным музеі "Лес і чалавек" і прысвечана Дню маці. На адкрыцці выставы прысутнічалі намеснік старшыні райвыканкама, лідар раённай арганізацыі Беларускага саюза жанчын Марына Давыдзік, загадчык сектара культуры райвыканкама Анастасія Палуйчык, настаяцель храма Святога прарока Іллі г.Масты айцец Уладзімір мазгоў.

Мэтай творчасці Ядвігі Сянько з'яўляецца-прынесці чалавеку святло і радасць, падарыць надзею, што дабрыня і прыгажосць, міласэрнасць, вера ў Бога выратуюць свет. А мэта жыцця - узвесці храм у душы.

Мастачка атрымала благаславенне Мітрапаліта Мінскага і Слуцкага, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі Філарэта на напісанне копій усіх вядомых у праваслаўным свеце вобразаў і карцін на хрысціянскую тэму. Сярод яе твораў ёсць і каталіцкія абразы. За 35 гадоў творчай дзейнасці яна напісала каля 2000 абразоў, першую-ва ўзросце 18 гадоў, гэта было «Сэрца Марыі» для касцёла Найсвяцейшай Панны Марыі.