Адбылася прэзентацыя выстаўкі «Святая Русь»

З 2 красавіка 2024 года ў Доме-музеі Адама Міцкевіча можна атрымаць асалоду ад яркіх рэпрадукцый карцін М.К. Рэрыха.

Учора, 12 красавіка, у сценах музея адбылася прэзентацыя выстаўкі М.К. Рэрыха "Святая Русь".

На прэзентацыі прысутнічаў супрацоўнік Рэспубліканскага грамадскага аб'яднання "Беларускі фонд Рэрыхаў" Пшонка Андрэй Мікалаевіч.

У працэсе мерапрыемства госці даведаліся пра біяграфію, некаторыя старонкі гісторыі напісання карцін Мікалая Рэрыха і ўклад мастака ў ахову гісторыка-культурных каштоўнасцей падчас войнаў і грамадзянскіх міжусобіц.

Прэзентацыя выстаўкі прайшла душэўна, у яднанні з творчасцю Мікалая Рэрыха.

Не абышлося і без падарункаў: Дом-музей Адама Міцкевіча ўручыў Андрэю Мікалаевічу кнігу ў памяць аб наведванні музея і Навагрудка. Андрэй Мікалаевіч, у сваю чаргу, паднёс кнігі ў дар музею і Навагрудскай раённай бібліятэцы.

Запрашаем наведаць выстаўку і пазнаёміцца з працамі М.К. Рэрыха! Выстаўка працягнецца да канца красавіка.