« Неделя Апрель 24, 2017 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс
весь день

В дополнение к учебным программам общеобразовательных школ и с целью знакомства посетителей с фауной экзотических стран в музее с 3 ноября 2016 г. по 30 апреля 2017 г. работает выставка «Жывёлы з далёкіх краін», предоставленная Гродненским историко-археологическим музеем. На выставке представлено 36 чучел: крокодилы, патагонский пингвин, чёрный лебедь, лев, павлины, страус, черепахи, чёрный волк и др. Обычно этих животных и птиц мы можем увидеть в зоопарке, но сейчас есть уникальная возможность познакомиться с ними и на данной выставке.

весь день

22 лютага ў Слонімскім краязнаўчым музеі адкрываецца выстава пад назвай “І на зямлі, і ў космасе”, прысвечаная 85-годдзю вядомага беларускага скульптара, нашага земляка Івана Якімавіча Міско, ганаровага грамадзяніна нашага горада. Ён з’яўляецца заслужаным дзеячам мастацтваў Беларусі. Яго творчасць шырока вядома не толькі ў нашай краіне, але і за яе межамі. На выставе прадстаўлены экспанаты, падараваныя Іванам Якімавічам Міско Слонімскаму музею ў розныя часы. Сярод іх скульптурныя партрэты, першыя графічныя працы, асабістыя рэчы і інш.

весь день

Якія былі грошы ў 19-пач.21 стст. (расійскія, польскія, нямецкія акупацыйныя, савецкія, беларускія - паказаны арыгіналы банкнот), якія былі заработныя платы; што можна было купіць на адзін мільён і за меншую суму ў гэтыя перыяды нашай беларускай гісторыі? Усё гэты зможаце ўбачыць і пачытаць на выстаўцы. ЗАПРАШАЕМ!

Начало: 27.04.2017 08:33
Под таким названием 27 апреля 2017 г. открылась выставка в музее. Здесь представлены предметы бытовой техники начиная с советского времени и заканчивая современными. Посетители могут увидеть патефоны, несколько разновидностей радиол, печатную машинку, коллекцию фотоаппаратов, один из первых ноутбуков и многое другое.